mobile backgroud

Přijďte si vyzkoušet WingTsun – víc než bojové umění, víc než sebeobrana

Pro mnoho lidí může být WingTsun velká neznámá. Mnozí nevědí, čím se liší od jiných bojových umění jako je třeba karate či aikido. Dříve to byl přísně tajný klanový systém, dnes je tomu ale jinak, a WingTsun je populární napříč celým světem a má celou řadu příznivců.

Třeba jen v České republice má přes 1500 členů a 14 škol.

panak

Čím je WingTsun výjimečný?

WingTsun je víc než sebeobrana, víc než bojové umění. V mnohém se odlišuje od jiných bojových umění, které lidé zpravidla znají.  S ostatními bojovými uměním ale sdílí základní myšlenky:

  • Studium bojových umění je cesta.
  • Je to cesta sebezdokonalování, rozvoje těla a ducha.
  • Je to učení sebe disciplíně. 
  • Být bojovníkem neznamená pouze naučit se bránit…(i když právě schopnost se bránit při napadení bývá prvotní motivací, která vás na tuto cestu přivede).

Co je to vlastně WingTsun?

WingTsun je obsáhlý bojový systém, který používá všechny části lidského těla k provádění úderů v kterýchkoliv myslitelných, avšak funkčních, podobách. Kopy, údery pěstí, údery dlaní, seky hřbetem ruky, vpichy prsty (do očí), údery lokty, údery hlavou, atd. WingTsun využívá i bezúderové kontrolní a eliminační techniky, jakými jsou páky, škrcení a znehybnění. Stejně tak učí v případě potřeby zesílit svou obranyschopnost použitím různých zbraní. Takovému zasazení WingTsun do reálného prostředí říkáme BlitzDefence (blesková obrana). Více o BlitzDefence zde.

bongIP MAN – podívejte se na legendární film o WingTsun

Chceš-li se o WingTsun dozvědět více, podívej se na legendární filmy IP MAN. Tyto filmy jsou věnovány velké osobnosti tohoto bojového umění, kterou uznává a ctí většina odnoží WingTsun. IP MAN (Yip Man) byl mimochodem i učitelem Bruce Lee. Trailer na film IP MAN můžeš najít v naší sekci Videa

Co je cílem tréninku WingTsun

Cílem tréninku WingTsun je praktické použití v reálných situacích. Situacích, na které vás soutěžní bojové sporty nepřipraví. Například obrana proti více útočníkům nebo obrana proti ozbrojenému útočníkovi. Tyto situace je třeba trénovat v podobě, v jaké se reálně vyskytují.

Jakými principy se WingTsun řídí?

WingTsun se řídí principy (je-li protivník silnější, podvol se, využij sílu protivníka proti němu aj.), které jsou univerzální pro všechny cvičence a jakékoliv situace. Umožňují zvítězit i v situacích, kde je obránce ve váhové či silové nevýhodě. Tyto principy pak lze aplikovat i v situacích s improvizovanou zbraní, při boji proti více útočníkům apod.

Naučíme tě analyzovat a vyhodnocovat nebezpečí

Začátečníci také v úvodu rozvíjí schopnost rozpoznat, analyzovat a vyhodnocovat případné nebezpečí, schopnost rozeznávat signály předcházející takovýmto situacím, dovednost komunikace a deeskalace krizové situace, no a samozřejmě v případě potřeby být schopen tvrdě a bleskurychle reagovat. 

ohrožení na ulici

Formy a techniky WingTsun

Formy nás mají naučit správnému postoji, správnému osvojení a pochopení základních pohybů a technik, a také sladit tělo s novými pohybovými stereotypy. Většina cvičení ve WingTsun má podobu partnerských cvičení, protože jen v nácviku s oponentem si můžeš osvojit funkčnost technik pro reálné použití.

Učí se i se specifickými pomůckami, z nichž nejprominentnější je charakteristický dřevěný panák.

Chceš zjisti víc o WingTsun? Jakých je 7 dovedností, 5 bojových vzdáleností? Zde se dozvíš, čím je WingTsun výjimečný.

Zobrazit přehled škol

Co se naučíte během prvního roku

Abyste měli představu, jak rychle výuka ve WT postupuje, připravili jsme pro vás video, „Co
se naučíte již během prvního roku“
.  

Přijďte na 1. zkušební trénink zdarma

Pokud vás WingTsun zaujal, přijďte si ho vyzkoušet.

První lekce je zdarma. Zde si WingTsun vyzkoušíte a až poté se rozhodnete, zda byste v něm chtěli pokračovat. WingTsun je vhodný pro muže i ženy. 

Jak se přihlásit?

Jak na to? Vyberte si školu – máme jich 14 po celé ČR. Pozor, nábory nových členů právě začaly a místa se plní, tak neváhejte.

Přihlásit na zkušební trénink zdarma