mobile backgroud

Přehled WingTsun škol v České republice

Když se po roce 1989 změnily poměry v České republice, tak většina nadšenců bojových umění začala pátrat po různých nových stylech, které zde do té doby chyběly. A tak mnoho dnes již uznávaných bojových umění a sportů bylo zde u nás teprve v plenkách. Stejně tak i WingTsun, který se k nám začal dostávat z různých směrů a zdrojů.

Již v roce 1996 několik průkopníků pozvalo do České republiky největší organizaci tohoto systému a oficiálně přešli pod její křídla. Od tohoto roku se tak datuje vstup Evropské WingTsun Organizace do ČR. Šéftrenérem se stal DaiSifu Oliver König, kterým je jím dodnes. První seminář pod jeho vedením se konal 27.ledna 1996. Dosud je mezi námi několik pamětníků, kteří se tohoto semináře zúčastnili a byli tak u zrodu české větve EWTO.

Po mnoha letech fungování toho máme za sebou již mnoho. Výcvik ochrany vládních činitelů a policejních složek, zrod projektu „Prevence šikany a násilí mezi dětmi a mladistvými“ pod záštitou městských částí a státních organizací, speciální kurzy sebeobrany pro ženy, výuka sebeobrany pro nevidomé a slabozraké, atd. Také nesmíme zapomenout na semináře s největšími mistry a kapacitami tohoto bojového systému.

V současné době je událostí a projektů, kterým se věnujeme, opravdu mnoho. Naše aktivity jsou nejen tréninkové, ale díky skvělé partě lidí i kulturně společenské. Mezi pravidelné akce patří semináře s velmistrem Oliverem Königem, víkendové semináře s nejvýše postavenými českými učiteli, letní soustředění, vánoční setkání, a v neposlední řadě i plesy. V roce 2019 evidujme po celé republice 16 WingTsun škol, desítky kvalifikovaných trenérů, kteří fungují jako asistenti v těchto školách, a stovky aktivních žáků. Pokud máte o WingTsun zájem, rádi Vás mezi námi přivítáme.

Seznam škol najdete v navigaci vlevo. Vyberte si takovou, jaká vám bude vyhovovat!
Přijďte si vyzkoušet trénink!