mobile backgroud

Letní soustředění_Železná Ruda_Studenti_Sifu Lukáš Holub

Vrcholem naší WingTsun sezóny bývají vždy „Letní WT soustředění“. Tyto týdenní akce jsou nabité intenzivním tréninkem, ale je to také společenská událost, kdy se dohromady sejdou WT žáci a učitelé z celé České republiky i zahraničí a užívají si i společně strávený čas. V minulosti se konalo jedno soustředění pro všechny, ale vzhledem k nárůstu žáků během posledních let, koná se již „Letních WT škol“ několik. Každý z hlavních WingTsun instruktorů (Sifu Lukáš Holub, Sifu Roman Lázeňský a Sifu Jiří Schwertner) již organizují tyto soustředění samostatně. Sifu Lukáš Holub své studenty již několik let dělí ještě do dvou termínů podle stupně pokročilosti.

První ze seminářů pod vedení Sifu Lukáš Holuba byl určen především pro začínající studenty jeho WingTsun školy na Praze 2. A také pro učitele i žáky dalších škol, které patří pod jeho vedení, jmenovitě (Praha 4 Libor Plesl, Kladno Jaroslav Mrázek, Jihlava a Havlíčkův Brod Libor Plesl, Plzeň Václav Chalupa). Cvičili zde pohromadě studenti 1.-10. žákovské stupně. Letos jsme změnili místo konání oproti předchozím letům, a tak jsme poprvé vyzkoušeli pohostinnost  hotelu Belveder v Železné Rudě na Šumavě. Prostředí i zázemí bylo skvělé, všichni samozřejmě velmi oceňovali pivo z vlastního hotelového pivovaru, ale nejen to.

Tréninky samotné se pak letos tématicky zaměřily na ryze bojovou stránku WingTsunu a sebeobranu. Již po týdnu intenzivního cvičení byl vidět na studentech znatelný pokrok, a společný čas jsme si opravdu užili. Těšíme se, že se příští rok vydaří alespoň stejně, jako ten letošní.


 Fotogalerie