mobile backgroud

Letní soustředění_Železná Ruda_HG stupně_Sifu Lukáš Holub

Další v řadě „Letních WingTsun týdenních soustředění“ byl druhý turnus pod vedením Sifu Lukáše Holuba. Tento termín byl určen pro pokročilejší žáky od 10. žákovského stupně výše a především pro HG (Higher Grade). To jsou ti s tím červeným rukávem.

Je třeba podotknout, že za ty roky práce se mnozí ze studentů posunuli hodně vysoko, a proto je i počet těchto HG stupňů ve WingTsun velmi značný. My trenéři si všichni vážíme toho, že se naše WT základna nerozrůstá jen co do počtu, ale hlavně roste kvalita. Je radost sledovat tento vývoj a je to také velkým motivačním faktorem pro nově příchozí žáky.

Vzhledem k tomu, že Sifu Lukáš je nejvýše postavený učitel v České republice, přijíždí již tradičně na tento seminář nejen jeho studenti, ale i učitelé z celé naší země.

Druhý turnus se také nově konal na stejném místě jako první,  a to na Šumavě v hotelu Belveder. Přímo mezi šumavskými vrcholy, které skýtají velké turistické vyžití. Není tedy výjimkou, že část ze cvičících žáků si s sebou vzala i rodinu a spojila tak příjemné s ještě příjemnějším.

Výuka na semináři  byla pak tématicky zaměřena především ryze bojově. V dopolední části výuky jsme začali trochu technicky a na základních aspektech ChiSao a otevírání a zavírání soupeřových pozic. Odpoledne již bylo v plné rychlosti. 12. bojových útoků, sparingová cvičení, likvidace pouličních útoků. Myslím, že jsme se pořádně vyřádili.


 Fotogalerie