mobile backgroud

Letní soustředění_Železná Ruda 2021_Sifu Lukáš Holub_žákovské stupně

V létě se konají celkem čtyři letní WingTsun kempy. Vždy pod vedením jednoho ze tří hlavních trenérů v ČR. Vzhledem k početnosti studentské základny Sifu Lukáše Holuba se pod jeho křídly konají už tradičně kempy dva.

První z nich, jenž je určen pro žákovské WingTsun stupně, se konal 10.-17.července v penzionu Belveder v Železné Rudě. Toto místo má opravdu pohodovou atmosféru, vyhovuje nám nejen na cvičení, ale také kvůli čistému šumavskému prostředí a personálu, který nám vždy vyjde vstříc. Asi proto jsme tu letos byli už potřetí a již jsme si domluvili termíny i na příští rok 2022.

I přesto, že byl letošní sportovní rok poznamenán mnoha omezeními, nebo možná právě proto, všichni jsme se na letošní kemp těšili o to víc. Počet účastníků nezaostával za předchozími lety. Celkem si na první turnus letního WingTsun kempu přijelo zacvičit zhruba padesát  bojovníků „wétéčkářů“.

Tréninkový harmonogram byl stanoven také dle osvědčených zvyklostí. Dopoledne tři hodiny tréninku a odpoledne trénink dvou a půl hodinový. Středa se vždy nabízí jako den odpočinku po předešlém táboráku a zároveň den pro regeneraci a nasbírání sil do další půlky tréninkového týdne.

WingTsun nabízí širokou škálu možných tematických okruhů, takže je vždy na co se zaměřit. První část dopoledne jsme tedy cvičili tradiční programy a techniku. Následující cvičební jednotky se zaměřovaly směrem k bojové strategii a praktickému využití WT.

Věřím, že se všichni pořádně vyřádili a již se těší na začátek školního roku a pravidelné tréninky.


 Fotogalerie