mobile backgroud

Oslava 40 let Evropské WingTsun Organizace EWTO

Velkolepá oslava výročí 40 let od založení EWTO se konala v Hockenheimu ve dnech 14.-16.května 2016. Poctu velmistru Kernspechtovi (WingTsun) a velmistru Billu Newmanovi (Escrima) přijelo vzdát mnoho hostů, kteří zároveň na této akci také vyučovali. Boj na zemi/Grappling tu kromě GM Olivera Königa a GM Thomase Schröna učila také legenda bojového umění Kaicho Jon Blumming (10.dan Kyokushin-karate, 9.dan Judo).

Tato akce měla již od počátku omezenou kapacitu a sešlo se tu přes 1000 instruktorů, studentů, escrimadorů a hostů. Program byl náročný a žáci mohli okusit spoustu témat, počínaje tradičním WingTsun (GM Guissepe Schembri), grappling, přes brazilské Jiu-jitsu (Ulf Ehlert, BlackBelt), Bunkai-karate (Siegfried Wolf ,8.dan Shotokan), karate (Charles Spring ,5.dan Shukokai), Escrima (GM Bill Newman), až po EWTO-Chikung (ChiKung Team). Dalšími okruhy byly například reálné situace ve WingTsun, WingTsun v akci (GM Olivera Königa a GM Thomase Schrön), Inner WingTsun (GM Kernspecht).

Nedělní večer patřil především oslavám organizace EWTO, které začaly velkým rautem a ukázkou šermířů z Escrimy. Hlavní program už patřil především zakladatelům, kteří vyprávěli, jak to vůbec všechno začalo a popisovali historii EWTO. Nechyběly ani ukázky WingTsun v provedení německého, rakouského a armenského týmu (GM Suren Avagyan) a německého týmu Escrimadorů. Pogratulovat přijel i Prof. Dr. V. Margaritov. Během večera byla představená nová kniha Evoluce vnitřního WingTsun. Jedním z vrcholů večera se stalo předání 9.mistrovského stupně WingTsun Thomasi Schrönovi za potlesku ve stoje. Zařadil se tak mezi velmistry. Tímto mu srdečně gratulujeme. Akce se zúčastnil i český tým ve složení: Sifu Lukáš Holub (Praha 2), Sifu Jiří Schwertner (Dejvice), Sifu Jan Outlý (Brno centrum) a Kryštof  Káninský (Praha 1).


 Fotogalerie