Sifu Jiří Schwertner

 Sifu Jiří Schwertner

Zkušenosti & kvalifikace:
  • Profesionální instruktor
  • 3.HG (Higher Grade) WingTsun
  • 10. žákovský stupeň Escrima
  • Trenérská kvalifikace - Trenér 3
  • Hlavní trenér a vedoucí školy "Praha 6 - Dejvice"
  • Vedoucí školy "Praha 6 - Suchdol"

Hlavní trenér školy:
Praha 6 - Dejvice
Kontakty:
+420 604 242 115
jiri.schwertner@ewto.cz
  Hlavní terenér školy
Sifu Jiří Schwertner
  Úroveň WingTsun
3. Technický stupeň
  Kontakty
+420 604 242 115
jiri.schwertner@ewto.cz

 Informace o trenérovi:

Hlavní trenér a vedoucí školy Praha 6 – Dejvice, vedoucí školy Praha 6 - Suchdol. 3.HG (Higher Grade) WingTsun, 10. Stupeň Escrima, Trenér III, držitel akreditace MŠMT pro výuku sebeobrany.

Bojová umění studuje od roku 1992. Věnoval se systémům Judo a Shaolin Kempo. WingTsun cvičí od roku 1998. Svoji školu začal vést  v roce 2001 na Suchdole ještě při studiu VŠ. Po skončení studia se již začal věnovat výuce WingTsun na plný úvazek a rozšířil výuku i do Dejvic. Specializuje se na propagaci programu BlitzDefence a odborných kurzů sebeobrany pro ženy. Pravidelně pořádá i kurzy sebeobrany a boje s nožem a kurzy praktického využití teleskopického obušku. Aktivně se podílí na vedení a propagaci české větve EWTO. Se svým týmem instruktorů pořádá ukázky i workshopy pro veřejnost. V prostorách své školy nabízí pro zájemce i možnost pravidelných či občasných soukromých lekcí pro jednotlivce i malé skupiny.

Zajímá se o verbální i neverbální komunikaci v souvislosti se zdravotním stavem a sebevědomím člověka, psychologii a alternativní léčebné metody, které i jemu pomohly s pohybovými zdravotními obtížemi. Mezilidskou komunikaci studuje a poznatky využívá i ve své praxi trenéra sebeobrany. Agrese a boje mezi lidmi totiž nejsou dle jeho slov ničím jiným, než krizovou komunikací a nedorozuměním.  Emoce, které jsou při komunikaci důležité, se snaží používat i při své další dlouholeté aktivitě - fotografování lidí. Jako portrétní fotograf je také autorem většiny zdejších propagačních i dokumentárních fotografií - www.schwertner.cz

Od roku 2002 vede společně se Sifu Romanem Lázenským Občanské sdružení Prevence šikany a násilí, které v rámci stejnojmenného projektu spolupracuje s Městským úřadem Praha 6, základními a středními školami a výchovnými poradci na propagaci výuky sebeobrany pro děti a mládež. Sdružení pořádá workshopy a ukázky jak přímo na školách, tak v rámci různých sportovních a kulturních akcí. Organizuje letní tábory s výukou sebeobrany pro děti a soustředění pro juniory.

Po absolvování gymnázia vystudoval obor fytopatologie na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, ČZU v Praze, se zaměřením na genové inženýrství a in-vitro kultury. Poslední roky se také věnuje hobby chovu hroznýšovitých hadů. Terarijní stěny slouží i jako dekorace v odpočinkové části u zázemí dejvické tělocvičny.


 Fotogalerie