mobile backgroud

Letní soustředění_Železná Ruda 2020_Sifu Lukáš Holub_HG stupně

Srpnový termín patří již tradičně letní WingTsun škole pro žáky od 10. žákovského a vyšší stupně, tedy HG. Letos probíhal od 8.-15.8. a sjelo se minimálně 50 cvičících. Jelikož naše místo uprostřed šumavských lesů v kopcích nad Železnou Rudou přímo vybízí k rodinným rekreacím a výletům za krásami Šumavy, začíná být příjemným zvykem, že si cvičící si s sebou vezou svoji rodinu nebo alespoň její část.  Aktivit je zde dostatek i pro necvičící.

Ti, kdo sem přijeli trénovat, si užili denně svých pěti hodin WingTsunu a měli alespoň zde možnost dohnat přestávku, která nám ve výuce vznikla kvůli jarní karanténě.

Dopoledne jsme cvičili “rutiny”, t.j. cvičební cykly nespecifických reakcí. V další dopolední části pak Biu Tzee formu spolu s jejími aplikacemi. Odpolední tréninky byly programem v základu stejné jako předchozí žákovský turnus, ovšem obsah byl přizpůsoben vyšším stupňům, tedy náročnější situace, timing a zapojení technik, které jsou určené již pro vyšší stupně.

Letos nám počasí přálo, a tak v tělocvičně jsme trénovali opravdu minimálně. Naopak velmi příjemný byl pobyt na čerstvém vzduchu na okolních loukách, nebo při velkém horku v lese hned za chalupou. V polední pauze se velká část ochotně utábořila kolem místního bazénu, který nám skýtá příjemné osvěžení.

Již nyní můžu potvrdit, že termíny jsou potvrzené i na příští rok, a tak se na vás budu opět těšit!
Sifu Lukáš


 Fotogalerie