mobile backgroud

WingTsun v Alžírsku_GM Giuseppe Schembri a Sifu Jiří Schwertner

David Belluar 2. HG WingTsun - národní trenér Alžírska vyučuje v tomto největším státě Afriky již pátým rokem a pravidelná výuka probíhá v současnosti v pěti školách. Letos v polovině března navštívil zemi již potřetí i velmistr Giuseppe Schembri, aby zde vedl dvoudenní seminář pro studenty a třetí den se pověnoval ještě v malé skupině instruktorům a asistentům.

Seminářů se nejen jako oficiální fotograf účastnil i Sifu Jiří Schwertner z Prahy. Ten na pozvání národního trenéra přiletěl již o pár dní dříve, jako host navštívil několik tréninků v místních školách a velmi kladně hodnotil kvalitu a dovednosti místních studentů. Času bylo dost i na několik výletu po severu Alžírska a společné tréninky s místními instruktory.

Po příletu GM Giuseppeho se již vše točilo kolem seminářů a společných bohatých obědů a večeří. První seminář byl zaměřený tradičně, trénovaly se formy, výkroky, ChiSao sekce a jednotlivé programy. Druhý den byl již velmi akční, trénovaly se bojové vstupy, sebeobrana na všech žákovských úrovních a dva z místních instruktorů přežili i náročnou závěrečnou část zkoušky na poslední dvanáctý žákovský stupeň - osmiminutový bojový parkour. Malá skupina pro instruktory pak byla zaměřená na detaily první ChiSao sekce se zaměřením na kontaktní bod v pohybu. Neskutečná preciznost v drobnostech tradičních programů je usměvavému velmistrovi vlastní a pomáhá všem ostatním učitelů v EWTO na všech jeho seminářích neustále vylepšovat nejenom jejich vlastní programy, ale i úplné základy, na kterých vše ostatní potom stojí. Po malé skupině proběhla návštěva tradičních arabských termálních lázní s rehabilitačními masážemi a saunou. Při jídle se potom vždy probírala zajímavá témata např. nedávná návštěva GM Giuseppeho u velmistra Leung Tinga v HongKongu a jakmile se dojedlo ihned došlo opět na praktické otázky a názorné ukázky a opět se cvičilo.


 Fotogalerie