mobile backgroud

SiFu Roman Lázenský

 SiFu Roman Lázenský

Zkušenosti & kvalifikace:

Hlavní trenér školy:
Beroun
Kontakty:
+420 777 814 046
jan.odchazel@ewto.cz
  Hlavní terenér školy
SiFu Roman Lázenský
  Úroveň WingTsun
5. Praktický stupeň
  Kontakty
+420 777 814 046
jan.odchazel@ewto.cz

 Informace o trenérovi:

Profesionální trenér bojového systému WingTsun, hlavní trenér a vedoucí školy Praha 6-Břevnov, držitel 5.MG (Master Grade) WingTsun. Je členem užšího týmu pro výuku a vzdělávání instruktorů v ČR.

Bojovým uměním se aktivně věnuje od roku 1986 a bojovému systému WingTsun od roku 1997. Nejprve působil jako instruktor v bývalé centrální škole ve Strašnicích, později založil vlastní školu v Praze 6 - Břevnově. WingTsun vyučuje více než deset let profesionálně na plný úvazek.

Držitel prestižního titulu „Sifu of WingTsun“ uděleného World Martial Arts Instructors Council (2011). Je přímým žákem DaiSifu Olivera Königa (9. mistrovský stupeň WingTsun) a Velmistra Billa Newmana, hlavního představitele bojového systému se zbraněmi Escrima. Pravidelně se vzdělává na řadě klíčových mezinárodních akcích EWTO pod vedením Profesora K.R.Kernspechta, velmistra systému WingTsun. Roman vyučuje rovněž v anglickém jazyce.

 V rámci ČR působí také jako koordinátor zbraňového systému Escrima. Řadu let pořádá v rámci programu BlitzDefence (blesková obrana) kurzy sebeobrany "Strategie chování v krizových situacích" a organizuje speciální kurzy sebeobrany pro ženy.

Předchozí zkušenosti v oblasti bojových umění: Dvojnásobný medailista mistrovství republiky v zápase řecko-římském, držitel 2. danu Aikidó (Shoji Nishio Sensei), studium japonského meče Iaidó, účastník mezinárodních turnajů v japonském šermu Kendó, studium brazilského Jiu-Jitsu, sparingpartner vícenásobného mistra republiky v zápasech Valetudó (MMA).

Absolvent FTVS UK v magisterských oborech: fyzioterapie (2003), učitelství tělesné výchovy a biologie (1998).

V současné době vede svou kmenovou školu bojových umění a sebeobrany v Praze 6 – Břevnově (Malovanka) a společně se svými instruktory L. Kubíkem a J. Odcházelem vede školu v Praze 5 (Anděl) a v Berouně.

Kromě bohatých zkušeností s výukou dospělých je rovněž garantem výuky sebeobrany pro děti a mládež. Od roku 2002 tak vede společně s Jiřím Schwertnerem Občanské sdružení Prevence šikany a násilí, které v rámci stejnojmenného projektu spolupracuje s Městským úřadem Praha 6, základními a středními školami a výchovnými poradci i klinickým psychologem na propagaci výuky sebeobrany pro děti a mládež. Organizuje řadu oblíbených workshopů a ukázek jak přímo na školách, tak v rámci různých sportovních a kulturních akcí (Ladronkafest apod.). Pořádá letní tábory s výukou sebeobrany pro děti a soustředění pro juniory s více než desetiletou tradicí.

 


 Fotogalerie