Petr Walaski

 Petr Walaski

Zkušenosti & kvalifikace:
  • 1.HG (Higher Grade) WingTsun
  • Trenérská kvalifikace - Trenér 2
  • Hlavní trenér a vedoucí školy "Ostrava", "Český Těšín" a "Návsí"

Hlavní trenér školy:
Český Těšín
Kontakty:
+420 608 727 718
petr.walaski@ewto.cz
  Hlavní terenér školy
Petr Walaski
  Úroveň WingTsun
1. Technický stupeň
  Kontakty
+420 608 727 718
petr.walaski@ewto.cz

 Informace o trenérovi:

Hlavní trenér a vedoucí škol v Ostravě, Českém Těšíně a Návsí.

1.HG (Higher Grade) WingTsun, Trenér II.

V oblasti bojových umění se Petr pohybuje už 29 let.  Začínal ve 12 letech v oddílu karate Třinec, ve kterém se cvičil styl Goju-ryu.  Po roce cvičení se stal asistentem trenéra a za dalších pár let i šéftrenérem celého oddílu, který v té době platil za špičku v České republice a jehož někteří členové patřili do národního výběru. 

Od patnácti do jednadvaceti let byl stálým členem české reprezentace všech stylů karate v kumite (sportovní zápas) a stal se držitelem černého pásu.  Během závodní kariéry se pravidelně umísťoval na prvních třech místech v národních soutěžích a mezi nejlepší úspěchy na mezinárodním poli patří 4. místo na Mistrovství Evropy mládeže.

Svou závodní kariéru ukončil ve 22 letech, oddíl předal dalšímu trenérovi a rozhodl se věnovat studiu reálné sebeobrany. 

Postupně během času vyzkoušel aikido, judo, kickbox, thaibox, až se pak setkal s původním trenérem karate, a ten mu poprvé ukázal systém WingTsun, pro který se Petr rozhodl a u kterého zůstal dodnes.

V roce 2002 otevřel v Třinci se svým kamarádem Michalem Macurou první tamní školu, která funguje dodnes. V roce 2013 se Petr rozhodl otevřít vlastní školu WingTsun v sousedním městě Český Těšín. Následovaly školy v Návsí a Ostravě.


 Fotogalerie