Petr Bozděch

 Petr Bozděch

Zkušenosti & kvalifikace:
  • Profesionální instruktor
  • 1. HG (Higher Grade) WingTsun
  • 12. žákovský stupeň Escrima
  • Trenérská kvalifikace - Trenér 2
  • Hlavní trenér a vedoucí školy "Praha západ - Řevnice"

Hlavní trenér školy:
Praha západ - Řevnice
Kontakty:
+420 724 411 252
petr.bozdech@ewto.cz
  Hlavní terenér školy
Petr Bozděch
  Úroveň WingTsun
1. Technický stupeň
  Kontakty
+420 724 411 252
petr.bozdech@ewto.cz

 Informace o trenérovi:

Trenér bojového umění WingTsun, vede WingTsun školu v Řevnicích. Držitel 1.HG (Higher Grade) stupně s trenérskou kvalifikací Trenér II, dále také držitel 12.SG v bojovém systému se zbraněmi ESCRIMA.

Petr se narodil v Litoměřicích 19.12.1972. Už jako žák ZŠ reprezentoval oddíl Rudá Hvězda Litoměřice v zápase řecko-římském. Po rozpadu tohoto oddílu se přihlásil do oddílu shotokan karate Litoměřice, kde působil jako závodník a později i trenér.

Střední školu SPŠCH v Lovosicích ukončil Petr v roce 1991, tedy jako chemik analytik. Poznání biochemie a genetiky mu poskytlo hlubší vhled do tajů výživy a zdraví, kterým se rozhodl věnovat.

 Ani na vojně ho oblast bojových umění neminula, měl na starost fyzickou zdatnost a bojové minimum nováčků.

Po vojně se díky známostem skrze bojové sporty dostal do kontaktu s panem Srstkou a následně mu byla nabídnuta práce kaskadéra v nejprestižnější agentuře filmových kaskadérů "FILMKA", ve které působí dodnes jako kaskadér převážně bojových scén.

V té době také začal studovat Aikido, ve kterém dosáhl 3.kyu, a sice pod vedením učitelů Daniela Wailanta a Onřeje Maliny.  

Taoistický systém WING TSUN začal trénovat již v jeho prvopočátcích samotného působení v ČR. Od roku 2002  je trenérem WingTsun a Escrima- filipínského systému s chladnými zbraněmi, tyto dva bojové systémy jsou spřáteleny a využívají oboustranně svých výhod pro jejich použití ve specifických situacích.

Náklonnost k východním filozofiím Petra dovedla k absolvování čtyř roků studia čínské medicíny university Guanmin v Pekingu, která pod záštitou Československé SinoBiologické společnosti hostovala i se svými čínskými lektory na FTVS UK v Praze. 

Současně se zabývá léčebným ČCHI-KUNGEM, je nositelem třetího stupně v "ČUNG-JÜAN ČCHI-KUNGU“ pod vedením mistra Sü Ming-tchanga.

Je certifikovaný masér pro sportovní a rekondiční masáže, v masáži využívá i poznatky z východní medicíny (reflexní terapie, meridiánová masáž, akupresura).


 Fotogalerie