mobile backgroud

WingTsun pro Ženy

          

Základem úspěchu sebeobrany je dle našich zkušeností „prevence“ potencionálních problémů, schopnost „komunikace“ v krizové situaci a „taktika“ boje.

Obrovskou výhodu systému WingTsun, a sice -  že k jeho ovládnutí není potřeba specifické tělesné dispozice - jsme využili v naší výuce určené pro „slabší“ a krásnější pohlaví. Ženy se mohou naučit plnohodnotně bránit, a to ve všech životních situacích, kdy se cítí být nějakým způsobem ohroženy. Nejen tedy na ulici proti neznámým agresorům, ale i v prostředí mezi lidmi, jež znají a kteří právě toho zneužívají.

Sebeobranu totiž chápeme jako odvracení každého chování druhých osob, které je nám nepříjemné a které jde za naše hranice. Nemusí se tedy vždy jednat o agresivní napadení, okradení či pokus o sexuální násilí. Může to být stejně tak slovní obtěžování, šikanování nebo narušování osobního prostoru bez zjevných známek násilí. Pokud je nám takovéto chování nepříjemné, nemusíme si ho nikdy nechat líbit. Především tyto dovednosti jsou obsahem našich kurzů sebeobrany.

Nejúčinnějším řešením problému by bylo předejít jeho samotnému vzniku. Ne vždy to ale lze, proto nabízíme takové řešení, které se často obejde bez nutnosti použití násilí, bez nutnosti bojovat. O to důležitější je ale schopnost komunikovat. Fyzická konfrontace je až tou nejzazší cestou, kdy není jiné alternativy.

Braň své hranice!

„Stojíte večer na zastávce tramvaje a čekáte. Na nástupišti jste pouze vy a cizí muž. Kolem na ulici ani živá duše. Není vám to moc příjemné a nemáte z toho dobrý pocit. Muž stojí asi dva metry od vás. Raději si odstoupíte a vytvoříte mezi vámi a mužem vetší odstup..."

Zobrazit více

Nabídka kurzů „Sebeobrany pro ženy“

Po stránce osobně rozvojové se zúčastněné učí vnímat, jak funguje jejich vlastní psychika v zátěžových situacích, jak jí ovlivnit a využít ve svůj vlastní prospěch. Naučí se komunikovat s potencionálním útočníkem a vyhodnocovat situaci z hlediska rizik, jež hrozí...

Zobrazit více