mobile backgroud

Velikonoční WingTsun soustředění 2017_Sifu Jiří Schwertner

Na velikonoční svátky letos proběhlo první jarní čtyřdenní soustředění pod vedením Sifu Jiřího Schwertnera a Jana Zoubka. Akce se konala v prostorách hotelu Kovošrot v obci Kytlice u Nového Boru, který jsme si vyzkoušeli již na letní škole 2016. Krom studentů ze škol Praha 6 - Dejvice a Praha Suchdol, dorazili i studenti z Berouna s vedoucím tamní školy Janem Odcházelem. Z Alžírska přiletěl národní trenér David Belluard se svým asistentem a z Izraele CEO of EWTO Izrael Ofir Ovadia. Na celou sobotu přijal naše pozvání i Sifu Lukáš Holub s rodinou a se svým asistentem Liborem Pleslem. Sifu Lukáš pak v sobotu dopoledne vedl malou skupinu nejvyšších studentů a detailně jim vysvětloval principy zavírání a otevírání. Večer pak ještě poskytl soukromou výuku Davidovi z Alžírska a zasvěcoval ho do tajů BiuTze ChiSaa.
V pátek nám počasí přálo a první trénink proběhl venku. Další dny jsme pak už s povděkem využili prostory sálu hotelu a cvičili pod střechou.
Tréninkový plán byl zaměřen na tradiční výukové programy i speciální témata. Pro vyšší stupně hodně se zaměřením na Inner WingTsun. Jeden samostatný trénink jsme věnovali i taktice úniku z rohu proti agresorovi v ochranném obleku na celé tělo. Oblek obstál. Figuranti přežili. V neděli večer se pak patnáct adeptů na 1. až 10. žákovský stupeň zapotilo na zkouškovém semináři. I přes malé nedostatky, které nakonec dokázali překonat, všichni účastníci uspěli. I když byl tréninkový plán  náročný, neoficiální trénování pokračovalo až do pozdních nočních hodin. V pondělí už byla znát velká únava a vyčerpání na všech účastnících. I tak jsme si to ale společně parádně užili a první velikonoční soustředění určitě nebylo posledním.


 Fotogalerie