mobile backgroud

Letní soustředění_Jakartovice_Žákovské stupně_Sifu Lukáš Holub

Teplota stále neklesá, ale jede se dál. V neděli 29.7. začnou do Jakartovic postupně najíždět nadšení wétéčkáři a s velkým očekáváním začíná druhý turnus letních soustředění pod vedením Sifu Lukáše Holuba. Tato skupina určená všechny žákovské stupně, je i letos nabitá k prasknutí, čítá něco přes 70 lidí. Osvědčené cvičební uspořádání – tedy dopolední jednotka, polední pauza do čtyř a odpolední cvičení, zůstává stejné. Koncept je takový, že dopoledne se všichni rozdělí do skupinek a cvičí žákovské programy, odpoledne se rozjede v trochu bojovějším duchu. Tento rok to bylo především zaměřeno na schopnost správné volby bojové pozice a téma otevírání&zavírání.  I v neobvyklých vedrech jsme si našli cestu, jak zvládnout trénink. A když jsme někde vydupali trávu až tak, že nás vyhodili, našli jsme si jiné stinné místo.

Nad rámec toho se ještě konal večerní trénink, kdy si lidé mohli vybrat mezi cvičením s lapami či jógou pod vedením našeho jogína Jindry. Na tomto turnusu se do dopolední výuky zapojují i učitelé jednotlivých škol a asistenti, jejichž žáci jsou také přítomni, jmenovitě Libor Plesl (WT škola Praha 4 a Jihlava), Kryštof Káninský (asistent na Praze 2), Jarda Mrázek (Kladno) a Vašek Chalupa (Plzeň). Přínosná je také přítomnost Sifu Jiřího Schwertnera, jehož žáci jsou taktéž pravidelnými účastníky. Tentokrát se zúčastnili dokonce i jeho přátelé ze Švýcarska, kteří jinak cvičí u velmitra Schembriho. Jsme rádi, že jsme je mohli přijmout mezi nás, alespoň takto na týden.

Kromě cvičení si ale v Jakartovicích užijeme i spoustu dalšího odreagování, jako třeba koupání v zatopeném lomu Šífr o volném dni, opékání selete, večerní osvěžení v místní hospůdce či nezřízené házení ostatních do zdejšího bazénu J

Kdo se chcete účastnit i příští rok, neváhejte se včas závazně přihlásit, tento termín je velmi žádaný!

Díky všem vám za příjemně a smysluplně strávený letní čas.


 Fotogalerie