mobile backgroud

Únorový WingTsun seminář v Dejvicích s Jiřím Schwertnerem

O víkendu 25. a 26. února se desítka studentů věnovala využití principů adaptace a separace ve WingTsun za pomoci tradičních LatSao a ChiSao tréninkových metod.

Lat Sao drily nás učí separaci. Jak efektivně a bezpečně zaútočit. Pro začátečníky nejdříve bez aktivního odporu protivníka, aby se bez stresu vytvořily potřebné aktivní pohybové návyky. Později s nahráváním na reakce, aby se vytvořily pasivní pohybové návyky a ještě později i s aktivním odporem, aby se trénovalo funkční použití a využití dříve naučeného. 

Chi Sao feeling nás učí principu adaptace. Jak stále cítit soupeře pomocí kontaktu a jak si tento kontakt udržet. Navazuje práce se strukturou, uvolněností a stabilitou. Stále je to ale jenom cvičení, jenom zlomek našeho WingTsun a je třeba ho umět dále využít a zapojit do funkčního celku

ChiSao drily a Chi Sao sekce nás učí spojovat oba výše zmíněné principy, tedy adaptaci i separaci do funkčního celku. A s využitím čtyř základních WT principů nám dávají základní návod k boji. Bez správného pochopení a uvědomění a bez cíleně zaměřeného tréninku zůstanou principy a návody jenom teoretickými principy a návody. 

Tréninkové metody pro vyšší stupně už zahrnovaly principy Inner WingTsun s plným pochopením využití otevírání a zavírání, tahání a strkání, struktury a uvolnění. 


 Fotogalerie