mobile backgroud

Letní soustředění_Jakartovice_HG vyšší stupně_Sifu Lukáš Holub

V týdnu od 23.-30.7. se konalo letní WingTsun soustředění (tzv. „letní škola“) pořádané Sifu Lukášem Holubem, který po celý týden vedl výuku. Tento termín byl určen studentům WingTsun školy Praha 2 a ostatním školám spadajícím pod Sifu Lukáše, dále pak všem trenérům a učitelům WT. Letos jsem zde uvítali i skupinku nadšenců ze Slovenska. Jedná se o tzv. „vyšší stupně“. Tento rok jsme poprvé vyzkoušeli novou destinaci daleko od Prahy – Penzion nad stájí v obci Jakartovice. Příjemná vesnička leží ca 20km západně od Opavy v krásném kraji podhůří Nízkého Jeseníku.

Program soustředění začínal oficiálně již v sobotu večer, přestože někteří se díky neutěšenému stavu našich dálnic dostavili až později. Celkem se zde sešlo na 70 studentů. Program byl nabitý – dopolední část tréninků byla pojata hlavně technicky, cvičily se tradiční programy a Inner WingTsun, v odpolední části se studenti zaměřili na aplikace v praxi. Tato polovina tréninků měla tedy především bojový charakter, během celého týdne studenti pilovali bleskové reakce v modelových situacích, krizové situace a závěr tvořila série zacílená na fyzický trénink – lapy. Zde pro nás byla příjemným zpestřením metodická a didaktická pomoc od našeho slovenského trenéra a kamaráda Igora Olejníka.

Přes všechny tréninkové vyčerpávající aktivity si bojovníci našli čas na zábavu, oblíbeným místem pro ni bylo například hřiště s umělým povrchem, bazén či koupací jezírko nahoře ve skále. V neposlední řadě samozřejmě také restaurace s letním posezením.

Doufám, že se všem líbilo, a budu se na Vás těšit příští léto opět na tomto místě!


 Fotogalerie