Informace pro nové zájemce - Škola WingTsun - Praha 6 - Dejvice

Tímto jste srdečně zváni na nejbližší termín zkušebního tréninku pro nové zájemce který proběhne v ve středu 4. září 2019 v čase 19:30 - 21:00.

Jak se mám přihlásit na první zkušební lekci?

Je to velice jednoduché. Z aktuální nabídky si vyberte možnost a termín, který Vám nejvíce vyhovuje. Níže vyplňte registrační formulář a vybraný termín uveďte do pole "Poznámka/dotaz". Formulář se odešle týmu našich instruktorů a vedoucí Vámi vybrané školy Vám zvolený termín obratem potvrdí, případně nabídne náhradní volný.

Co se na první lekci naučím?
Už na první hodině vás naučíme několik základních technik praktické sebeobrany, které se vám mohou hodit v reálném životě. Seznámíte se s trenérem a jeho asistenty a vyzkoušíte si, zda vám naše výuka vyhovuje.

WingTsun tréninky pro začátečníky a termíny náborů pro nové zájemce
Každý zájemce může v naší škole trénovat 2-4x týdně, pokročilí studenti mohou navštěvovat až 6 tréninků v týdnu.
Výuka ve školením roce 2019/20 začíná v pondělí 2. září 2019.
Tréninky pro začátečníky probíhají pravidelně dle rozvrhu hodin každé pondělí a středu od 19:30 do 21:00 hod. Společné tréninky pro všechny stupně pak každé úterý a čtvrtek od 18:00 do 19:30 hod.
Pro nové zájemce jsou každý měsíc určeny speciální termíny, kdy si mohou přijít WingTsun nezávazně vyzkoušet.

Registrační formulář
Tato informace je pro nás velmi důležitá

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zaevidování Vaší poptávky, jejího vyřízení a následného kontaktu ze straně některého ze členů týmu EWTO.
Více informací zde.

Jak probíhá výuka?
Stěžejní formou studia WingTsun jsou pravidelné tréninky. Žádné bojové umění se nedá naučit a pochopit ve zkratce. Každý, kdo se chce opravdu něco naučit, by měl počítat s pravidelnou dotací alespoň dvou tréninků týdně.

Začátek každého tréninku je věnován tradičním formám, které nám slouží jako rozcvička. Zároveň se zde studenti učí správné provádění technik. Zbytek tréninku je již věnován práci ve dvojicích či skupinách. Ve dvojicích se trénují jednotlivé programy, ve skupinách potom fyzická kondice, lapy a různé modelové situace. Část tréninku je vždy tradiční a dala by se popsat jako WingTsun proti WingTsun. Zde se učíme základním principům a technikám našeho bojového umění, správnému provádění a zdokonalování. Další část tréninku je pak věnována aplikaci WT principů a technik do reality, kde již proti nám nestojí další WT bojovník, ale pouliční rváč, nebo bojovník jiného stylu.

V žákovských programech se studenti postupně seznamují s bojem a sebeobranou ve všech bojových vzdálenostech - nohy, ruce, lokty a kolena, strhy a porazy na zem a nakonec samotná zem. Pokročilejší studenti se pak učí obranu proti více útočníkům, obranu proti zbraním - tyč, nůž, pistole a nakonec i taktiku obrany proti ozbrojené skupině.

Pro zájemce, kteří se nemohou nebo nechtějí věnovat dlouhodobému studiu komplexního bojovému umění, nabízíme speciální tříměsíční kurzy, které z Vás neudělají bojovníka, ale poskytnou Vám nezbytné minimum v problematice sebeobrany:

  • Kurz sebeobrany pro ženy
  • Kurz strategie pouličního boje pro muže

Každý účastník kurzu má po jeho absolvování možnost pokračovat v pravidelné výuce za zvýhodněných podmínek.

Vlastní stylově zařízené prostory máme vybavené všemi potřebnými cvičebními pomůckami. Začátečníci si mohou zapůjčit i erární chrániče, než si pořídí své vlastní. Tréninku se většinou účastní 10-15 lidí. Každému je tak věnován individuální přístup.

Součástí naší výuky jsou i pravidelné tématické víkendové semináře a semináře pod vedením zahraničních mistrů. Pro své žáky pořádáme každým rokem letní  týdenní soustředění v ČR a zájemci mají možnost trénovat s námi každý rok koncem dubna na Mallorce pod vedením nejvyšších mistrů EWTO. Zaslouženým zpestřením jsou pak různé společenské a kulturní akce, workshopy a ukázky pro veřejnost, o kterých jsou naši žáci vždy s předstihem informováni.

Tréninky pro děti a mládež
Tréninky pro děti a juniory probíhají dvakrát týdně v pondělí a ve středu, dle aktuálního rozvrhu hodin. První tréninky pro děti a juniory ve školním roce 2016/17 se konají v pondělí 2.10. 2017 od 16:00 a od 17:00 hod.

Zbraně
V naší škole probíhá také pravidelná výuka zbraňového systému Escrima – boj s tyčí, nožem a dalšími chladnými zbraněmi. Tréninky. Trénujeme v malých skupinách max 6 - 8 osob, každé úterý a čtvrtek od 17:00 do 18:00 hod. S výukou je možné začít po předchozí dohodě a v případě volné kapacity na kterémkoliv tréninku. Na první hodině si můžete zapůjčit erární tréninkový nůž, tyč i další vybavení, není tedy třeba ihned pořizovat vlastní.

Naše škola se nachází v polosuterénu bytového domu se samostatným vchodem, na levé straně od hlavního vchodu do domu. Venku zvoňte!

Co si vzít na zkušební trénink?
Na prvním tréninku Vám postačí pohodlné sportovní oblečení, sportovní obuv a vždy se hodí láhev s pitím a dobrá nálada.

Co si odnesete z první hodiny?
Kromě mnoha zážitků z absolvovaného tréninku obdrží každý zájemce také desky s tištěným dokumentem, který přehledně nabízí kompletní informace o fungování naší školy a organizace EWTO. Dokument obsahuje mj. také FAQ, kompletní ceník veškeré výuky, rozvrh tréninků i informace o našich instruktorech.

Co když jsem začátečník a nejsem moc zvyklý sportovat?
To vůbec nevadí. Naše výuka je individuální a trenér vždy  přizpůsobí výuku Vaším možnostem tak, aby to pro Vás bylo zvládnutelné.

Těšíme se na Vaši návštěvu
Jiří Schwertner - vedoucí školy s týmem instruktorů