mobile backgroud

Informace pro nové zájemce - Škola WingTsun - Brno - Královo pole

Přijďte k nám objevit svůj potenciál v bojovém umění a sebeobraně. Od roku 2018 pod záštitou Sifu Jiřího Schwertnera nabízíme lekce Wing Tsunu. Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo pokročilý cvičenec, u nás najdete své místo.


WingTsun je komplexní bojové umění, ve kterém nejde o učení se pohybům, nýbrž o učení se pohybovat. Kromě rozvíjení pohybových dovedností se žáci během tréninku učí i číst svého soupeře, porozumět verbální i nonverbální komunikaci a tím i adekvátně reagovat na nastalou situaci.


Nabízíme možnost skupinových, případně soukromých lekcí. V našem programu vám dáváme možnost zkoumat další bojové disciplíny, jako je šerm nebo zbraňové systémy, a naše všestranné tréninkové metody umožňují získat nové dovednosti i cvičencům Tai-Chi, Chi-kung a dalších bojových umění. Pro nadšence pořádáme pravidelné semináře s našimi mistry a společně se účastníme celorepublikových akcí. Tento kurz je otevřený pro děti od 13 let, ženy i muže jakéhokoliv věku.

Registrační formulář
Tato informace je pro nás velmi důležitá

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zaevidování Vaší poptávky, jejího vyřízení a následného kontaktu ze straně některého ze členů týmu EWTO.
Více informací zde.

Jak se mám přihlásit na první zkušební lekci?
Je to velice jednoduché, vyplníte přihlašovací formulář a podle toho, jakou školu si vyberete, Vás emailem zkontaktuje učitel konkrétní školy a nabídne Vám aktuální volné termíny, kdy si můžete přijít WingTsun vyzkoušet. Pokud Vás WingTsun zaujme, domluvíte si již vše ostatní, včetně platby, přímo s Vaším trenérem.

Kam si mohu přijít vyzkoušet 1. trénink, který je zdarma?
Do každé z našich škol. Přehled WingTsun škol i s kontakty naleznete v levém sloupci. Důležitá je ale předchozí domluva s trenérem.

Co se na první lekci naučím?
Už na první hodině Vás naučíme několik základních technik praktické sebeobrany, které se Vám mohou hodit v reálném životě.

Co si vzít na sebe?
Na první trénink Vám postačí pohodlné sportovní oblečení, sportovní obuv a dobrá nálada. Preferujeme světlé triko a tmavé tepláky.

Jak probíhá další výuka?
Chcete-li se WingTsun naučit, je vhodné se mu věnovat pravidelně. Pravidelné tréninky probíhají ve všech školách minimálně dvakrát týdně, vždy v délce 1,5 hod. Ve větších školách je možno navštěvovat i více tréninků v týdnu.

Někde také nabízíme časově omezené kurzy sebeobrany určené pro zájemce, kteří by se rádi naučili alespoň základům sebeobrany a strategii chování v krizových situacích, ale nechtějí se věnovat dlouhodobému studiu komplexního bojového umění. Pro konkrétní nabídku kurzů se ptejte trenéra vámi vybrané školy.

Nadstavbou výuky je pak účast na různých víkendových seminářích, letních kempech a na seminářích pod vedením zahraničních mistrů.

Kdy a jak můžete začít trénovat?
Zápisy začínají vždy 1.září a hlásit se můžete dokud se kapacity jednotlivých škol nezaplní. Do našich škol se můžete zapisovat v průběhu celého roku, ale jen v případě, že není kapacita škol již obsazena.

Co když jsem začátečník a nejsem moc zvyklý sportovat?
To vůbec nevadí. Trenér Vám přiměřeně může uzpůsobit výuku takovým způsobem, aby to pro Vás bylo zvládnutelné. Na případné zdravotní indispozice bereme samozřejmě zřetel a je důležité, abyste je včas nahlásili trenérovi!

Pro získání základních informací Vám doporučujeme článek "Čím je WingTsun výjimečný, a co Vás naučí".

Těšíme se na Vás.

Tým instruktorů EWTO