mobile backgroud

GM Mgr. Giuseppe Schembri

Držitel 9.velmistrovkého stupně ve WingTsunu a 5.mistrovského stupně v Escrimě. Národní trenér EWTO pro Švýcarsko a Lichtejnštejnsko.

Narodil se v roce 1962 na Sicílii, ale vyrůstal ve Švýcarsku. Již od mládí byl velmi sportovně založen. Několik let hrál házenou, vedle toho se ale hodně zajímal o bojová umění, hlavně o kung fu. Jako spousta ostatních kluků i on vzhlížel k legendárnímu bojovníkovi Bruce Lee, který se pro něj stal velkým vzorem. Narozdíl od ostatních se ale on rozhodl své sny uskutečnit, zjistil, kam sahají kořeny bojového umění, který Bruse Lee praktikoval, našel WingTsun a v 16 letech se vydal do severoněmeckého Kielu, aby se zde setkal s velmistrem Kernspechtem a absolvoval první semináře.

V roce 1980 se v Heidelbergu poprvé setkává s prvním mužem Eskrimy, velmistrem Billem Newmanem, který od té chvíle spoludoprovází jeho bojovou dráhu.

Tři roky poté otevírá první WT školu ve švýcarském Küssnachtu, a tak se další sen mění ve skutečnost. Dodnes toto místo funguje jako sídlo EWTO Švýcarska a v roce 1991 byl Giuseppe Schembri jmenován národním trenérem Švýcarska. Následovalo otevření škol v Zürichu a Usteru, momentálně je ve Švýcarsku aktivních téměř 40 škol.

V devadesátých letech se také několkrát účastnil seminářů WT v Hongkongu pod vedením Leung Tinga. Roku 1997 tam při příležitosti oslavy mistrových padesátých narozenin obdržel  5.mistrovský stupeň.

Od roku 1996 se mu jako jednomu z mála nejvýše postavených mistrů dostalo příležitosti přednášet na univerzitě v bulharském Plovdivu.

V současnosti se Giueseppe Schembri může pyšnit zatím nejvyšším dosaženým stupněm hned po SiGungovi K.R.Kerspechtovi, 9. velmistrovským stupněm “Man of Arrival”, který mu k jeho vlastnímu překvapení předal na semináři v Mnichově velmistr Kernspecht. Jsou to tedy zatím jediní dva muži v evropské historii WingTsunu, kteří na něj dosáhli.

 Giuseppe Schembri věnuje velkou pozornost vzdělávání trenérů a ve své akademii v Küssnachtu pořádá za tímto účelem speciálně zaměřené semináře. On sám je jako trenér velice vážený pro  jeho nadání předávat dosažené znalosti, ale i pro svůj srdečný optimistický přístup k žákům. Je ženatý se Sifu Gaby Schembri, se kterou má syna Luku a dceru Linu. Z prvního manželství má dvě dcery Sarah a Rominu.

Spolu s velmistrem Kernspechtem a DaiSifu Oliverem Königem se řadí mezi  nejvyšší představitele WingTsun v Evropě.


 Fotogalerie